Workshop – pásové zpracování půdy v ČR

Akce, kterou svou účastí podpořili noví zástupci vedení Technické fakulty, Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a Provozně ekonomické fakulty, se účastnilo téměř 240  účastníků ze zemědělské praxe, ze státní správy, ze středních a vysokých škol a z výzkumných institucí, včetně zástupců výrobců a prodejců zemědělské techniky a zemědělského software.

Na workshopu prezentovali zahraniční zkušenosti s technologií pásového zpracování půdy Dr. Ulf Jäckel (Sächsisches Landesamt für Umwelt, Landwirtschaft und Geologie, SRN) a Dr. Thomas Anken (Agroscope, CH).

Aktivní účastí se na programu workshopu podíleli rovněž zástupci zemědělské praxe, pánové: Jindřich Šmöger (Farma Bureš), Karel Jíra (AGRALLservis, a.s.), Ondřej Bačina (AGROSSyn) a  Josef Hamsa (ZOD Habry).

Součástí workshopu byla prezentace strojů pro systémy pásového zpracování půdy k širokořádkovým a úzkořádkovým plodinám, včetně systémů injektážní aplikace kapalných organických hnojiv. Stroje byly vystaveny v centru areálu ČZU v Praze, před Aulou ČZU.  Předváděcí část workshopu mohla být uskutečněna jen díky podpoře a aktivní účasti výrobců a dovozců zemědělské techniky, které zastupovaly firmy:

AgriMachines, SE

BEDNAR FMT, s.r.o.

Cime, s.r.o.

Farmet, a.s.

HZT Technik - servis, a.s.

KUHN CENTER, CZ a.s.

KVERNELAND GROUP CZECH, s.r.o.

P & L, s r. o.

SILYBA, a.s.

TOKO AGRI a.s.

Opomenout nelze ani účast firem působících na trhu v rámci vývoje a prodeje zemědělského software LeadingFarmers CZ, a.s., AGRI-PRECISION s.r.o. a eAgronom Farm Management s.r.o..

Na základě značného zájmu účastníků workshopu o zveřejnění přednesených prezentací, si dovolujeme vybrané přednášky prezentovat na stránkách CPZ.

Centrum precizního zemědělství ještě jednou děkuje všem účastníkům workshopu, přednášejícím a zúčastněným firmám za spolupráci a za účast na proběhlé akci. Velice si rovněž vážíme nemalé účasti odborné veřejnosti ze Slovenska.

S pozdravem a poděkováním

Václav Brant a Milan Kroulík – odborní garanti akce