PUBLIKACE: Použití chmelového extraktu a tymiánové silice v ochraně chmele proti plísni chmelové

Autorský kolektiv:

Pavel Procházka, Adéla Fraňková, Jan Řehoř, Jan Vostřel, Jan Tauchen

Na řešení projektu se podílejí kromě České zemědělské univerzity, společnost ZOS Liběšovice s.r.o. a MK AGRO s.r.o.

Publikace řeší problematiku diagnostiky a popisu nejvýznamnějších chorob chmele. Zabývá se především možnostmi predikce výskytu plísně chmelové, její včasné diagnostiky a návrhu řešení zejména s využitím přírodních látek, v tomto případě chmelového extraktu a tymiánové silice. Publikace obsahuje rozhodovací schémata při agrobiologické kontrole chmele a podrobné návody přípravy chmelového extraktu i tymiánové silice pro postřik proti plísní chmelové. Publikace dále popisuje i další možnosti využití jiných přírodních látek v ochraně chmele na základě podrobně popsaných výsledků z provozní praxe.

Publikace vznikla na základě řešení projektu TAČR „TJ02000193: Vývoj alternativních přípravků na ochranu a podporu obranyschopnosti chmele“.

Za autorský kolektiv
Pavel Procházka